Hogyan fűtsünk a műhelyben

A hobbiasztalos fórumon sokszor elhangzott már az a mondat, hogy azért nem tudott semmit csinálni a műhelyben mert nincs fűtés és nagyon hideg van télen barkácsolni ott, vagy sokba kerül a műhely fűtése. Pedig van megoldás ami gyorsan felfűti a műhely levegőjét és szinte semmibe nem kerül a fűtés. Csak nézzünk körül a műhelyben, hogy miből keletkezik a legtöbb hulladék, bizony, a forgácsból és a fűrészporból.

Egy átlagos kályhában ezt veszélyes eltüzelni a porrobbanás és égési sérülés lehet a vége, ha az égő tűzre fűrészport szórunk. De egy erre a célra kialakított fűrészporos kályhában már biztonságosan el lehet égetni a hulladékot szinte nulla környezetszennyezés nélkül. Ez a fűrészporos kályha, amely sokféle formában létezik, de a működési elvük azonos. Ilyen kályhát magunk is elkészíthetjük, rengeteg videó található a neten az elkészítésükről. Először is megtöltjük a kályhát a fűrészporral és forgáccsal, majd letömörítjük, kiszorítva közüle a levegőt, majd egy füstcsatornát készítünk valahogy a betömörített fűrészporban és a füstcsatornában gyújtjuk meg a tüzet. Mivel kevés levegő van az összetömörített fűrészporban ezért lassan, sokáig ég a tűz és szinte semmi füst nem keletkezik. Amíg ég a tűz a kályhában, addig tilos rátölteni újabb adagot, meg kell várni amíg leég a tűzés lehűl a kályha, utána szabad újra feltölteni. Persze a tűzvédelmi szabályokat egy fűrészporos műhelyben fokozottan be kell tartani, a kályha közelében ne tároljunk semmiféle olyan anyagot ami akár a sugárzó hőtől, vagy kieső szikrától tüzet okozhatna. Ja és persze rendszeresen takarítsuk össze a fűrészpor és a forgácsot, tároljuk szárazon, hogy legyen mivel fűteni a télen.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha “lájkolod” az oldalunk Facebook oldalát! Ha tetszik akkor kattints légyszíves a “Tetszik” gombra, vagy a “Megosztás” gombra, hogy még többen láthassák ezt a cikket.

Kérlek oszd meg

Ajánlott cikkek

Translate »